مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس: جشنواره سفره های آسمانی با هدف تشویق خانواده ها به ساده زیستی برگزار شد

جشنواره سفره های آسمانی با هدف ترویج فرهنگ ساده زیستی و بومی ویژه ماه مبارک رمضان همراه با ارائه غذاهای محلی- ایجاد فضایی برای بانوان جهت ارائه هنرهای خود با استقبال پرشور علاقه مندان در بوستان بانوان شهید سایانی بندرعباس برگزار شد.

JOZ_2291

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: برای بردن بیشترین بهره از ماه مبارک رمضان این جشنواره در قالب مسابقه سفره های آسمانی برگزار شد تا فرصت خوبی برای کدبانوگری بانوان ایرانی باشد.

JOZ_2203

محمد مهدی جهانبخش اظهار کرد: در حالی که امروزه زندگی به سمت مدرن شدن پیش می رود برگزاری چنین مراسمی باعث یادآوری و حفظ سنت های حسنه بومی ما می شود و مردم نیز نشان داده اند که در کنار زندگی ماشینی به حفظ آداب و رسوم و سنتهای خود علاقه مند هستند.JOZ_2276

وی با اشاره به نحوه داوری مسابقات خاطرنشان کرد: برای مطمئن شدن بانوان شرکت کننده از بیطرف بودن داوران، در این جشنواره هرکدام از میزها کدگذاری شده و بدون اینکه نام شرکت کنندگان مشخص باشد داوری توسط خانمها آشنا، ایرانخواه و صالح زاده انجام شد.

جهانبخش با بیان اینکه، تشویق خانواده ها به ساده زیستی از دیگر اهداف مهم برگزاری مسابقه سفره های آسمانی بود، تصریح کرد: سادگی، اسلامی و بومی بودن در کنار زیبایی، طعم و مزه خوب و ارزش غذایی مناسب،از مولفه های مهم برای امتیازدهی به سفره آرایی بود.

JOZ_2262

وی با اشاره به حضور ۲۱ تشرکت کننده در این مسابقه، گفت: مشارکت بالای بانوان در این مسابقه نشان داد که مردم نیز از برنامه های فرهنگی استقبال می کنند و ما نیز باید برنامه های بیشتری برای ارتقای هنر زن ایرانی داشته باشیم.

وی در پایان گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی شیوه مناسبی برای حفظ سنتها و فرهنگهای بومی هرمزگان است، اما چنین جشنواره هایی نباید محدود به یک سال باشد و در سالهای آینده و مناسبتهای مختلف ادامه داشته باشد. و در این مراسم با حضور ارجمند شهردار منطقه دو و مظهری شهردار منطقه سه از برگزیدگان تجلیل به عمل آمد.

نفرات برتر این مسابقه به شرح زیر می باشد:

نفرات اول: خانم ها: اوران، مهتابی، صدیق نژاد

نفرات دوم: خانم ها: شهسواری، سوگندی،کبیری

نفرات سوم: خانم ها: کربالی، نورالدینی و قادری

JOZ_2507 JOZ_2474 JOZ_2433 JOZ_2395 JOZ_2516