مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس: شب‌های قدر فرصتی است برای توبه کردن از گناهان و پیمودن راه درست است

IMG_3394

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: شب قدر، شبی است که اگر کسی آن را پاس بدارد و شب زنده‌داری کند، صاحب قدر و منزلت می‌گردد و شاید این هم وجه تسمیه دیگری برای شب قدر باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش افزود: شب‌های قدر فرصتی است برای بازگشتن به ‌سوی حضرت حق و توبه کردن از گناهان و پیمودن راه درست.

وی اظهار کرد: شب قدر، فرصتی برای پاک کردن ظاهر و باطن از هر آلودگی، شب‌زنده‌داری و سبک شدن روح از بار گناهان و رهایی از دوزخ است. فرصتی دوباره برای اظهار شرمساری و پشیمانی از گذشته‌ها است.

جهانبخش با بیان اینکه افضل اعمال شب قدر، کسب معرفت است، گفت: لیله‌القدر گل سر سبد ماه مبارک رمضان است و در لیله‌القدر در میان احدی از مسلمین اختلافی نیست.

IMG_3406

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم که پیش از ورود به شب‌های قدر باید انجام شود بخشش و گذشت از همه‌ی کسانی که به حق و یا به ناحق بدی کردند.

جهانبخش با اشاره به اهمیت شب های قدر افزود: شب های قدر فرصتی برای تربیت روح و گذشتن از جسم است.

وی در پایان با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس و اداره کل اوقاف و امور خیریه با همکاری یکدیگر در سه شب برگزاری لیالی قدر مراسم در خور شانی در امامزاده سید مظفر  با سخنرانی حجت الاسلام سید امیر حیدری و مداحی مسعود جعفری برگزار نموده اند.

IMG_3412